Jesteś 32122 gościem.
 
   
   
   
   
   
 
 
 
 
INFORMACJE
 

ZBLIŻA SIĘ 5. ROCZNICA BEATYFIKACJI!, 2018-03-12 11:57:08
1 czerwca 2018 roku będziemy obchodzić w Krakowie-Łagiewnikach, w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, 5. rocznicę beatyfikacji bł. Zofii Czeskiej. Uroczystości przewodniczył będzie ks. kardynał Stanisław Dziwisz, który wraz z papieskim delegatem - ks. kardynałem Angelo Amato beatyfikował Zofię Czeską - 9 czerwca 2013 roku.
Siostry Prezentki już przygotowują się do tej uroczystości i zapraszają wszystkich czcicieli bł. Zofii.
(Bliższe szczegóły świętowania zostaną podane w późniejszym terminie)
 
 

PAPIEŻ FRANCISZEK U MATKI ZOFII, 2018-03-12 11:24:42
Papież Franciszek odwiedził prezentki i ich mały kościół św. Jana w Krakowie wczesnym rankiem 28 lipca 2016 roku. Spotkał się z siostrami zakonnymi oraz założycielką zgromadzenia - bł. Zofią Czeską. Patronce dzieci i młodzieży szkolnej - Matce Zofii, która najlepiej rozumie problemy szkoły, z jakimi borykamy się dzisiaj,Papież oddał młodych ludzi, ich przeszłość, teraźniejszość i przyszłość oraz życzył prezentkom, by zawsze z czułością i dobrocią troszczyły się o młode pokolenia oraz odważnie pełniły misję edukacyjnej.
 
 

PAPIEŻ FRANCISZEK ODWIEDZI BŁ. ZOFIĘ., 2016-06-13 12:19:47

Dnia 9 czerwca 2016 roku minęła trzecia rocznica od beatyfikacji Zofii Czeskiej, która odbyła się w krakowskich Łagiewnikach - 9 czerwca 2013 r. Wówczas na beatyfikację Matki Zofii przybył delegat papieża Franciszka - kard. Angelo Amato. W br. - 28 lipca sam papież Franciszek nawiedzi kaplicę z relikwiami bł. Zofii i będzie w ciszy modlił się przed jej sarkofagiem.
Nie jest to zapewne tylko zwykły zbieg okoliczności, że w Roku Miłosierdzia spotka się ze sobą tych dwoje ludzi, o tak wielkim i pełnym miłosierdzia sercu.
 
 

Bł. ZOFIA U MATKI BOŻEJ LUDŹMIERSKIEJ, 2015-09-17 10:20:43
14 sierpnia 2015 roku siostry prezentki pielgrzymowały wraz ze swoją Założycielką do Gaździny Podhala - do Ludźmierza. Okazją do nawiedzenia Matki Bożej Ludźmierskiej była Uroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej - uroczystość odpustowa oraz zaproszenie ks. kan. Kazimierza Klimczaka, które skierował do Zgromadzenia Sióstr Prezentek. Parafia w Ludźmierzu zaprosiła bł. Zofię Czeską, by w swoich relikwiach zamieszkała pośród ludzi Podhala, przede wszystkim z tej racji, że z Ludźmierza pochodzi chłopiec, który przed 15-laty został uzdrowiony za jej wstawiennictwem. Mamy nadzieję, że bł. Zofia nadal będzie wypraszać łaski u Boga dla ludzi, których pokochała i którzy zostali powierzeni jej opiece. Zobacz zdjęcia!
 
 

WPROWADZENIE RELIKWII DO KOŚCIOŁA W NIEGOWICI., 2015-07-27 15:37:08
31 maja 2015 roku był dla bł. Zofii dniem wyjątkowym i szczególnym. Powodem była nie tylko kolejna rocznica zatwierdzenia Domu Panieńskiego, ale także fakt, iż tego dnia nasza Błogosławiona zyskała nowe miejsce kultu. Podczas Eucharystii sprawowanej o godz. 11.30 miało miejsce uroczyste wprowadzenie jej relikwii do parafii p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Niegowici (do Papieskiej Parafii).
Ksiądz proboszcz Paweł Sukiennik był inicjatorem tej uroczystości. Relikwie bł. Zofii zostały złożone w ołtarzu-tryptyku: w środku znajduje się postać św. Brata Alberta Chmielowskiego, z prawej strony - bł. Anieli Salawy, zaś z lewej – bł. Zofii Czeskiej. Ołtarz znajduje się w bocznej kaplicy, gdzie umieszczona jest wierna kopia płyty z grobu Jana Pawła II oraz konfesjonał, w którym ks. Karol Wojtyła spowiadał, gdy pracował w parafii.
Dlaczego parafia w Niegowici?
- z tej parafii pochodziła Katarzyna Maciejowska (z domu Lubowiecka) – matka bł. Zofii Czeskiej
 
first prev 1 z 9 next last