Jesteś 34861 gościem.
 
   
   
   
   
   
 
 
 
 
INFORMACJE
 

ROCZNICA PO STAROPOLSKU, 2018-05-23 20:48:03
Jak szybko biegnie ten czas!
Jeszcze nie ochłonęliśmy z wrażeń po beatyfikacji naszej Założycielki, a już w 2018 roku mija 5. rocznica od tego wydarzenia, które miało miejsce 9 czerwca 2013 roku w krakowskich Łagiewnikach. Jeśli chcesz sobie przypomnieć tamte chwile, uwiecznione na zdjęciach, zapraszamy do odwiedzenia naszej strony!

W tym roku świętowanie rocznicy, obok uroczystej Liturgii, uświetni Zespół Muzyki Dawnej i Tańca im. bł. Zofii Czeskiej, który działa w szkole Sióstr Prezentek w Krakowie i propaguje kulturę renesansową w formie instrumentalno-wokalnej oraz tanecznej, połączonej z elementami dramaturgii aktorskiej i ruchem scenicznym. Uczniowie w ten sposób przybliżają sobie czas i obyczaje, którymi żyli ich rówieśnicy w XVII wieku. Historię i sukcesy zespołu można prześledzić tutaj!
 
 

ZBLIŻA SIĘ 5. ROCZNICA BEATYFIKACJI!, 2018-03-12 11:57:08
1 czerwca 2018 roku będziemy obchodzić w Krakowie-Łagiewnikach, w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, 5. rocznicę beatyfikacji bł. Zofii Czeskiej. Uroczystości przewodniczył będzie ks. kardynał Stanisław Dziwisz, który wraz z papieskim delegatem - ks. kardynałem Angelo Amato beatyfikował Zofię Czeską - 9 czerwca 2013 roku.
Siostry Prezentki już przygotowują się do tej uroczystości i zapraszają wszystkich czcicieli bł. Zofii.
(Bliższe szczegóły świętowania zostaną podane w późniejszym terminie)
 
 

PAPIEŻ FRANCISZEK U MATKI ZOFII, 2018-03-12 11:24:42
Papież Franciszek odwiedził prezentki i ich mały kościół św. Jana w Krakowie wczesnym rankiem 28 lipca 2016 roku. Spotkał się z siostrami zakonnymi oraz założycielką zgromadzenia - bł. Zofią Czeską. Patronce dzieci i młodzieży szkolnej - Matce Zofii, która najlepiej rozumie problemy szkoły, z jakimi borykamy się dzisiaj,Papież oddał młodych ludzi, ich przeszłość, teraźniejszość i przyszłość oraz życzył prezentkom, by zawsze z czułością i dobrocią troszczyły się o młode pokolenia oraz odważnie pełniły misję edukacyjnej.
 
 

PAPIEŻ FRANCISZEK ODWIEDZI BŁ. ZOFIĘ., 2016-06-13 12:19:47

Dnia 9 czerwca 2016 roku minęła trzecia rocznica od beatyfikacji Zofii Czeskiej, która odbyła się w krakowskich Łagiewnikach - 9 czerwca 2013 r. Wówczas na beatyfikację Matki Zofii przybył delegat papieża Franciszka - kard. Angelo Amato. W br. - 28 lipca sam papież Franciszek nawiedzi kaplicę z relikwiami bł. Zofii i będzie w ciszy modlił się przed jej sarkofagiem.
Nie jest to zapewne tylko zwykły zbieg okoliczności, że w Roku Miłosierdzia spotka się ze sobą tych dwoje ludzi, o tak wielkim i pełnym miłosierdzia sercu.
 
 

Bł. ZOFIA U MATKI BOŻEJ LUDŹMIERSKIEJ, 2015-09-17 10:20:43
14 sierpnia 2015 roku siostry prezentki pielgrzymowały wraz ze swoją Założycielką do Gaździny Podhala - do Ludźmierza. Okazją do nawiedzenia Matki Bożej Ludźmierskiej była Uroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej - uroczystość odpustowa oraz zaproszenie ks. kan. Kazimierza Klimczaka, które skierował do Zgromadzenia Sióstr Prezentek. Parafia w Ludźmierzu zaprosiła bł. Zofię Czeską, by w swoich relikwiach zamieszkała pośród ludzi Podhala, przede wszystkim z tej racji, że z Ludźmierza pochodzi chłopiec, który przed 15-laty został uzdrowiony za jej wstawiennictwem. Mamy nadzieję, że bł. Zofia nadal będzie wypraszać łaski u Boga dla ludzi, których pokochała i którzy zostali powierzeni jej opiece. Zobacz zdjęcia!
 
first prev 1 z 9 next last